הרומן החדש "דואר נע פריז-רמלה" עכשיו בחנויות

אירוע ההשקה לספר התקיים ביום ג', 25.11.2014, בשעה 19:00, ב"תולעת ספרים", רח' מזא"ה 7, תל אביב
לקניית הספר

מדי פעם שמעתי תגובות מאנשים על איך שאני נראית, אבל התעלמתי מהן. לא רציתי למשוך תשומת לב, רציתי להיות כמו כולם. הפחיד אותי שנועצים בי מבטים, אף פעם לא ידעתי אם זה בגלל שמתלהבים ממני, או משום שהרגישו משהו זר.
רומן זה מגולל את סיפורה של עינת באמצעות מכתבים שהיא שולחת לפריז לחבר שלה לשעבר יגאל, עמו חיה אחת-עשרה שנים. הרומן מתחיל ימים ספורים לאחר הפרידה.

ניסיונותיה לחזור לחיק משפחתה עולים בתוהו. יום אחד היא פוגשת את מושא אהבת נעוריה, אהוד, שאינו יודע שהוא מתאהב בעצם בחברו מהעבר, ומכאן הכול הולך ומסתבך.

ברומן מככבות דמויות רבות וצבעוניות, אשר בחברות נאורות נחשבות חריגות. הרומן סוחף, מפתיע, מענג, אנושי, חם ונוגע ללב.

זהו ספרו הראשון של עמית חיו, זמר ויוצר, אשר סיים תואר ראשון בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, כתב מחזות, תסריטים, סיפורים קצרים, שירים ומוסיקה. מזה עשר שנים מופיע במופע דואט מצליח של שנסונים צרפתיים.

הוא הוציא לאור שני אלבומים: "עולם של יופי" ו"נפתח לעולם חדש", אשר זכו לביקורות אוהדות

את הספר ניתן למצוא בספריות השונות בארץ ובחנויות הספרים וגם ניתן לפנות אלינו דרך האתר לפרטים נוספים

מאמרים על הספר "דואר נע פריז -רמלה" >

עמית חיו, כותב הספר "דואר נע פריז - רמלה" משתף אתכם הקוראים על חוויותיו בכתיבת הספר
01
תהליך הכתיבה של הספר "דואר נע פריז - רמלה" >
עמית חיו, כותב הספר, משתף אתכם בתהליך כתיבת הספר

תהליך הכתיבה של ספרי "דואר נע פריז – רמלה" מתחיל כבר מגיל מאד צעיר. מגיל 18 אני מוצא את עצמי מכור לכתיבה. שנים על גבי שנים הייתי מתרוצץ עם עט ופנקס קטן בתיק ומשרבב רעיונות לכתיבה. לעתים הייתי חש תסכול אם הייתי בסיטואציה מסוימת שלא אפשרה לי לכתוב. היו גם תקופות מסוימת בחיי שהרעיונות לא חדלו להגיע, שאפילו בלילות הייתי מתעורר כי היה עולה לי רעיון, ולא ידעתי מה לעשות עם כל אוסף הרעיונות הבלתי נדלה הזה. הדרך הכי נוחה והכי קלה להוציא החוצה את כל הרעיונות, הדמיונות, החזיונות, הכמיהות, התהיות והדחיות היה מתחיל בכתיבה. דרך הכתיבה יכולתי לפרוק את מעלליי.
אז איך קרה שמכל הרעיונות שעלו לי לראש בחרתי דווקא להתמקד בכתיבת הרומן "דואר נע פריז-רמלה" ולזנוח לרגע את כל הרעיונות האחרים? נכון שהיו גם רעיונות שהדהדו בי כמה פעמים אבל רוב הרעיונות היו עולים בראשי לרגע ואז נעלמים. לא כך היה הרעיון לרומן "דואר נע פריז –רמלה". הרעיון לרומן חלחל בי ללא הרף לאורך תקופה ארוכה והבנתי שהוא לא יעזוב אותי אם לא אתחיל לכתוב.
באותה תקופה עבדתי כשכיר בעיתון יומי ומצאתי את עצמי קם כל בוקר בשעה מאוד מוקדמת בבוקר, יושב וכותב כשעה עד שעתיים את הרומן. אחרי כמה חודשים הרגשתי שהכתיבה חזקה ממני.
חודשיים אחרי העזיבה כבר ישבתי בבית משעות הבוקר המוקדמות עד שעות הלילה המאוחרות וכתבתי את הרומן ללא הרף. הרצון לכתוב לא נטש אותי ושום דבר אחר כבר לא עניין אותי. ואז פתאום משהו השתנה. הבחנתי שאני ממש קרוב לסיום הרומן. ולמרות שרציתי לסיים את הרומן מצאתי את עצמי יושב בחדר שעות על גבי שעות ולא מצליח לכתוב כלום. נשארו לי רק כעשרים עמודים לכל היותר לסיים אבל לא הצלחתי לכתוב.

במקביל לכתיבת הרומן התחלתי לקרוא כל פרט אפשרי על האוכלוסייה של הטרנסקסואלים בארץ ובחו"ל ובמקביל פגשתי וראיינתי טרנסקסואלים וטרנסג'נדרים. הייתה לי הזכות להכיר ולחוות אנשים מדהימים ויפים. וזו הזמן להודות לכל מי שפגשתי ושהרשה לי ליהנות, להכיר ולספוג חלק מחייו.

פתאום רצף של הצעות עבודה מאד טובות התחילו לזרום אליי והיה קשה לי לסרב להן. בעיתון יומי אחד התקשרו אליי והציעו לי לעבוד רק יומיים בשבוע ולקבל את אותו שכר שקיבלתי לפניכן וכמובן שהסכמתי. כמו כן מופע הדואט של השאנסונים שבו השתתפתי עם הזמרת חנה צרפתי "המופע – שירי שאנסון צרפתיים" החל לצבור תאוצה גדולה מאד והתחלנו להופיע רבות בתאטראות, פסטיבלים, מושבים וקיבוצים ברחבי הארץ. אמנם עבדתי יומיים בשבוע אבל ההופעות היו אינטנסיביות ולא היה לי זמן וראש פנוי להמשיך ולכתוב את עשרים העמודים האחרונים של הרומן להוצאה לאור. אבל לקחתי איתי לפטופ ובכל הופעה, לפני ואחרי הבלאנאס, הקלדתי את הטקסט שהיה כתוב בכתב ידי אל המחשב ותוך כדי ההקלדה למחשב הייתי גם עורך ומשכתב את מה שכבר כתבתי. השירה והמוזיקה תמיד היו האהבות הראשונות שלי. היצירה והכתיבה הגיעו כנספח לחלום. כשהופעתי הרגשתי שאני מממש את מהותי ויש לי זכות קיום כי אני גם מרגש ומשמח אנשים אחרים. בכתיבה הרגשתי רק מימוש עצמי. לא היה לי את הפידבק המידי של הקהל וזה היה חסר לי. במשך חודשיים, במהלך שעות הבוקר עד הנסיעה להופעות, ישבתי בכל רגע פנוי, מבוקר עד ערב, כדי לסיים לכתוב את הרומן כדי לשלוח את הרומן לחבריי הקרובים כדי לשמוע פידבק ראשוני. הייתה לי ביקורת עצמית גבוהה אבל הרגשתי שאני חייב לשמוע מה אחרים חושבים. התגובות הגיעו מהר מכפי שציפיתי. המשותף כמעט לכולם היה שכולם לא יכלו להניח את הרומן לאחר שקראו את הפרק הראשון. לאחר ששמעתי את כל התגובות לקחתי שבוע או שבועיים חופש וחשבתי על כל הדברים שנאמרו ולאחר מכן התחלתי לקרוא את הרומן. פתאום הרגשתי, כמו חבריי, שאני צמא לקרוא את הרומן עד סופו ופחות עסוק בביקורת עצמית. לאחר שלושה חודשים נוספים של תיקונים ותוספות ברומן, עבודת עריכה והגהות הרגשתי בשל לתת לכם הקוראים לחוות את הסיפור שחשבתי שיעניין וירתק אתכם. קריאה מהנה
עמית חיו, אוקטובר 2014
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
אירוע השקה לספר "דואר נע פריז -רמלה" >
האירוע ההשקה לספר התקיים ביום ג', 25.11.2014, בשעה 19:00, ב"תולעת ספרים", רח' מזא"ה 7, תל אביב
לקניית הספר

הוצאת הדובדבן ותולעת ספרים שמחים להזמינך ל אירוע השקה לספר

 

"דואר נע פריז – רמלה"

מאת עמית חיו

 

25 בנובמבר 2014, יום שלישי, בשעה 19:00

תולעת ספרים, רח’ מזא”ה 7, תל אביב

התכנסות: 19:00, תחילת האירוע: 19:30. הכניסה חופשית!

 

תוכנית הערב:

– עמית חיו, כותב הספר "דואר נע פריז – רמלה" – היבטים אישיים

– קטע מוזיקלי קצר– הזמר והגיטריסט ערן לוי (אחיו של השחקן נירו לוי)

– נורה גרינברג, פעילה בולטת בקהילת הטרנסג'נדרים בישראל –

על הקשר בין המבט על טרנסג'נדרים בספר, לבין השיח העכשוי על טרנסג'נדרים ומגדר

– מופע דואט פריזאי קצר עם שילוב של שיר רמלאי

מתוך המופע המצליח של חנה צרפתי ועמית חיו

– ליווי פסנתר של הזמר עודד גדיר

– מכירת הספר ומכירת שני אלבומיו של עמית חיו “עולם של יופי”

ו“נפתח לעולם חדש” (רוכשי הספר יקבלו במתנה את האלבום השני)

– ניתן להזמין אוכל ושתיה במקום

– לבאים ברכב יש חניון מסודר במזא”ה 37 (חניון מזא”ה), יש גם חניונים נוספים קרובים (נחמני 16, בלפור 8)

להתראות / AU Revoir

רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
תמונות מאירוע השקה לספר "דואר נע פריז -רמלה" >
אירוע ההשקה לספר התקיים ביום ג', 25.11.2014, בשעה 19:00, ב"תולעת ספרים", רח' מזא"ה 7, תל אביב
עמית חיו שר על פריז ועל רמלה
ערב הקראת הסיפור של עמית חיו
מופע שנסון צרפתי לאירוע השקת הספר
מופע שנסון צרפתי
אירוע השקה לספר "דואר נע פריז - רמלה"
אירוע ההשקה לספר התקיים ב"תולעת ספרים", רח' מזא"ה 7, תל אביב משתתפים: נור גרינברג, עודד כדיר, ערן לוי, חנה צרפת, סיפורה של טרנסקסואלית, ברומן מככבות דמויות רבות וצבעוניות הנחשבות כחריגות כגון טרנסג'נדרים, קוקסינלים, נשאי איידס ועוד זהו ספרו הראשון של עמית חיו, זמר ויוצר, אשר סיים תואר ראשון בתיאטרון באונ' ת"ל, כתב מחזות, תסריטים, סיפורים קצרים, שירים ומוסיקה, מזה עשר שנים מופיע במופע דואט מצליח של שנסונים צרפתיים. הוציא לאור ארבעה אלבומים
אירוע השקה לספר "דואר נע פריז - רמלה"
להקת שירים צרפתיים לאירוע
השקה לספר "דואר נע פריז - רמלה"
מופע השקה לאירוע
מופע שנסונים לאירוע
זמרים לאירוע קטן של הספר
להקת שנסונים צרפתיים לאירוע ההשקה
הופעת שאנסונים צרפתיים לאירוע
אירוע השקה לספר "דואר נע פריז - רמלה"
שירים לאירוע עם זמר לאירוע קטן
שירי שנסון צרפתיים עם עמית חיו וחנה צרפתי
נורה גרינברג ועמית חיו באירוע ההשקה
נורה גרינברג מספרת את סיפורה באירוע ההשקה
נורה גרינברג מספרת את סיפורה באירוע ההשקה
הקודם
הבא
לקניית הספר