הדמויות בספר "דואר נע פריז -רמלה" >

עמית חיו, כותב הרומן, משתף אתכם הקוראים על חוויותיו בכתיבת הדמויות של הספר

לקניית הספר
01
תהליך כתיבת הדמויות "דואר נע פריז - רמלה"
עמית חיו, כותב הספר, משתף אתכם בתהליך כתיבת הדמויות בספר

תהליך הכתיבה של הדמויות בספרי "דואר נע פריז – רמלה" התחיל אצלי קודם כל בדמות הראשית. הדמות של עינת הייתה כל כך ברורה ובהירה לי אף על פי שמעולם לא פגשתי אותה. הסתובבתי אתה בדמיונות ימים ולילות עוד לפני שהיא נכתבה על דפים. הייתי כל כך קשור אליה וכל כך אהבתי אותה ורציתי להקדיש לה רומן שלם. בדיעבד אני מבין שהבנתי אותה כל כך כי היא הייתה חלק ממני ומחיי לאורך כל שנות ילדותי ובחיי הבוגרים אפילו יותר.

הדמות הראשית | עינת

לעיתים בחיים אתה חייב להיות אמיץ ולאהוב את העובדה שאלוהים בוחר לגוון את הטבע. הוא לא רוצה שכל האנשים יהיו זהים ויעשו את אותו הדבר. כל אדם חייב לעצמו להיות אמיץ וללכת עם מהותו עד הסוף, גם אם החברה מסביבו מסרסת אותו ובוחרת עבורו להיות נורמלי ולהתנהג כמו כולם. הטבע צבעוני מגוון ומלא ניגודים. תלך עם עצמך, תגשים את מהותך, העולם רוצה עבורך שתהיה אתה. הוא לא רוצה שתהיה מישהו אחר. תן לאדם האחר להיות הוא ותבחר עבורך להיות מי שאתה.

אם כל הגברים היו מתנהגים כגברים טיפוסיים וכל הנשים היו מתנהגות כנשים טיפוסיות אז עולמינו היה הופך לאפרורי ומשעמם. אדם צריך להתנהג כמו שהוא מרגיש ורוצה. אם אומרים לך "היי גבר, מה קורה לך, אתה מתנהג כמו אישה" תחייך ותמשיך להתנהג כמו שאתה מתנהג. אתה לא צריך להשתנות וללמוד איך להתנהג כמו גבר. אתה צריך להבין שאלוהים בחר עבורך גינונים מסוימים שהם נחשבים נשיים וזה נפלא. זה מה שהוא בחר עבורך. הוא רצה לצבוע אותך ואת העולם בצבעים שונים ותוססים.

הדמויות ברומן הן רבות ובשביל זה צריך כמה מאמרים. אני בחרתי להתמקד דווקא בדמויות היותר משניות ברומן: תמי, אסתר ורותי. הוצאה לאור של דמויות אלה תרמה לדעתי להכיר יותר את העולם הטרנסקסואלי שממנו באה עינת. החברות ליוו את עינת עוד כשהייתה קוקסינל בישראל, לפני שעברה את ניתוח המין בפריז.

עינת התחילה להופיע כדראג קווין ועם הזמן לקחה הורמונים והתנהלה כאשה. במהלך הזמן הזה היא פגשה שלוש חברות קוקסינליות שהיוו את העוגן והתמיכה לעובדה שהיא לא היחידה בעולם שמרגישה אשה הכלואה בגוף של גבר. עם השנים רק עינת עברה ניתוח לשינוי מין והן נשארו לא מנותחות. הן עברו עם עינת תהליך, הן היו אחיות לנשק, הן הצחיקו אותה ומידי פעם היו גם מתחלפות בתלבושות כי גם רותי ואסתר עשו מופעי דראג. שלושתן עסקו בשלב מסויים בחייהן בזנות. לא פעם תהתה עינת מה היה קורה אם לא הייתה פוגשת את יגאל, שמימן לה את הניתוח לשינוי מין ואת כל הניתוחים הקוסמטיים והאסתטיים, האם גם היא הייתה יורדת לזנות רק כדי להיות אשה? 

דמות משנית | תמי

תמי היא דמות שברירית, מאד רזה, ולעיתים אף נראתה חולנית. היא הייתה חסרת טקט וחסרת עמוד שידרה. היא מסוג האנשים שגורמים לך לרחם עליהם כי היא לא הצליחה בשום דבר בחייה. היא רוצה להיות מנותחת ולהפוך לאשה אך אף פעם לא נשאר לה כסף וכל הגברים שיצאו איתה שדדו אותה. אמנם היה לה חבר תקופה ארוכה אך הוא נעלם, בלי לומר מלה. היא ניסתה לאתר אותו חודשים ולא הצליחה ולבסוף התייאשה. כל מה שאחרים עשו והיא רצתה ולא הגשימה גרם לה לקינאה והיא לא הייתה חכמה מידי כדי להסתיר את זה, היא פשוט פלטה את זה החוצה. אך עינת התחברה לפשטות שלה כי היה לה לב טוב וחם. היא עשתה המון שטויות בחייה ואף פעם לא הבינה למה זה קורה לה. תמי היא היחידה מבין השלושה שעדיין נאלצה לעבוד בזנות. עינת, לקראת סוף הרומן, עוזבת את חנות שמלות הערב שבה עבדה, ומשכנעת את הבוסית שלה להעסיק את תמי, בתקווה שהיא תעזוב את הזנות.

דמות משנית | רותי

רותי הייתה שונה מתמי, שינוי מין אף פעם לא עניין אותה, היא אהבה את עצמה כפי שהיא. היא אמנם עבדה מעט בזנות, אבל לא כברירת מחדל, היא פשוט נהנתה מזה. היא נהנתה מזה שאנשים חושקים בה וחושבים שהיא אישה ומוכנים גם לשלם לה על זה כסף. תמיד היה לה אנקדוטות מעניינות על כך. כשעינת פוגשת בה שוב בארץ היא מגלה שרותי מובטלת כי הייתה לה תאונת דרכים קשה עם מישהו שהיא יצאה אתו פעם והיא מקבלת קצבה מביטוח לאומי כל חודש וזה מספיק לה כרגע. לרותי תמיד היה חבר, אך אף אחד מהם לא שרד יותר מכמה חודשים.

דמות משנית | אסתר

אסתר, בניגוד לשאר הבנות, נמשכה מאז ומתמיד רק לנשים. היא נתקלה לא פעם בחוסר הבנה של אנשים מסוימים שלא הצליחו להבין למה היא לא נשארה גבר אם היא נמשכת לנשים. גבר שהופך לאשה כי הוא מרגיש אישה אך עדיין נמשך לבנות זה כבר יותר מידי מסובך להכיל. לאסתר הייתה חברה קבועה תשע שנים אך הם נפרדו זמן קצר אחרי שעינת חזרה לארץ מפריז.

אסתר נראתה הרבה יותר יפה ויותר נשית ככל שעברו השנים. לאסתר היה הרבה יותר מסובך להיות אישה. לא היו לה נתונים טובים של גוף רזה, חלק ומאוד נשי, כמו לעינת. היה לה עדיין קול גברי, אמנם יותר מעודן, אבל עדיין גברי. היא השקיעה בזה המון זמן וכסף. היא הייתה מאוד שעירה והיא עשתה אפילציה בכל הגוף, שלפי הסיפורים זה כאבי תופת. עינת, למשל, עשתה אפילציה רק בפנים.

אסתר עובדת כמעצבת אופנה וחיה בדירת פאר לבדה. היא עובדת שם שנים. היא הייתה הולכת לעבודה כגבר ורק כשבילתה עם עינת, תמי ורותי היא הייתה מתלבשת ומתנהגת כאישה. עם הזמן היא לקחה הורמונים ונראתה כאישה. הייתה לה הייתה תקופה קשה אבל היא נלחמה על מקומה בעבודה והפכה עם השנים למאוד מוערכת.

תהליך כתיבת הדמויות של אסתר, תמי ורותי סייע לי בהבנת העולם הטרנסקסואלי ומקווה שגם יסייע לקוראי הרומן להבין את עינת והעולם שלה טוב יותר.

כשאתה זמר לאירועים ומופיע הרבה גם כ זמר לאירוע קטן עם מופע שנסונים צרפתיים, כשאתה מגיע לגיל יותר מבוגר זה הופך להיות פשוט יותר כי חווית הרבה, פגשת והכרת הרבה אנשים בחייך וחלקי אופי בתוכם הופכים להיות הדמויות של הספר שלך. וזו הזדמנות טובה להודות לכל האנשים שבחרו להיות בסביבתי הקרובה לאורך כל חיי. ככל שאתה קרוב יותר לאדם מסוים בחיים שלך כך אתה שואב ממנו יותר.

עמית חיו, אוקטובר 2014
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית
רומן מקורי על טרנסקסואלית