You are currently viewing פעילויות לקשישים בבית אבות

פעילויות לקשישים בבית אבות

איך מסתדרים אנשי הגיל השלישי, אוהבי התרבות והמוזיקה, בלי פעילויות בידור והופעות מוזיקה בדיור מוגן ובבתי אבות?

כזמר לאירועים, שהופיע בתחילת דרכו הרבה מאוד פעמים בדיור מוגן ובבתי אבות ברחבי הארץ בתשלום וגם בהתנדבות ואני זוכר שהתרגשתי מאד בכל הופעה, ובעיקר התרגשתי מהתגובות של האנשים בקהל. הרגשתי שהם מאוד צמאים לכמה רגעי חסד של מוזיקה טובה, נוסטלגיה ואהבה. 

לשמח אנשים מבוגרים ולדבר איתם על זה אחרי ההופעה נתן לי סיפוק רב. היכולת שלי להגיע אליהם ולספק להם כמה רגעי חסד גרם לי להרגיש תחושת שליחות גדולה ולרצות לעשות זאת יותר ויותר.יצאתי תמיד מההופעות שם עם תחושה מאוד גדולה של נתינה וסיפוק. ולכן אני תוהה איך בתקופה האחרונה, לאור מצב הקורונה בישראל, מסתדרים אנשי הגיל השלישי, אוהבי התרבות והמוזיקה, בלי פעילויות בידור והופעות מוזיקה?

הבדידות והצורך בהתנדבות

בעקבות המצב של הקורונה הפכתי מחוסר עבודה כזמר לאירועים, כי כל ההופעות באירועים שהיו אמורות להתרחש התבטלו, וההכנסה העיקרית שלי ממוזיקה מתרחשת כיום רק מתשלום זעום עבור תמלוגים משירים שלי שמושמעים במדיה ובתקשורת.

לאור הבדידות שבוודאי חשים יותר מתמיד אנשי הגיל השלישי עם המצב הקיים עלתה בראשי המחשבה להתנדב ולהופיע בפני הקשישים שוב, והתחייבתי לעצמי שאם יבקשו ממני להתנדב עבור קהל זה בתקופה שהקורונה עדיין טופחת עלינו, אני אענה בחיוב לדרישה ואופיע עבורם. 

התארגנות לשם הופעה של זמר לאירוע קטן עם מוזיקה לייב היא רעיון מצוין לספק רגעים נעימים וחווייתיים לתושבי המקום. מופעים, קונצרטים ומופעי בידור מוזיקליים אחרים בבתי אבות ובדיור מוגן הם גם סימן ההיכר של מוסד דינמי בו החיים טובים.

נוסטלגיה והחדרת רוח הנעורים לקשישים

התארגנות מקורית של מחלקת התרבות במקום שתשמח את הקהל ושכירת מוזיקאים כדי להפיח חיים במקום זה רעיון מבורך, שחייב להישקל ולהיכלל בבתי אבות ובדיור מוגן. ואכן, מופעי השירה והבידור המוזיקליים זוכים להצלחה רבה בגלל ההיבט החגיגי שלהם, שמפיח בקשישים נוסלגיה ומזכיר להם את נעוריהם. בנוסף, לאור המצב הנוכחי ושכל אחד מסתגר בחדרו, הופעה בחלל הפתוח שקיים במקום, יגרום לאנשים המתגוררים בבתי אבות ובדיור המוגן ללמוד להכיר זה את זה, לחיות יחד, וליצור קשרים חברתיים. גם בתקופת הקורונה. הבדידות היא הגורם הכי מסוכן לדעתי עבור אנשים בכלל ועבור אנשי הגיל השלישי בפרט. סוג זה של הופעה מוזיקלית הוא חגיגה אשר לעתים קרובות מאפשרת את ההזדמנות המושלמת ליצור קשרים חדשים.

השפעת המוזיקה על הבריאות

מוזיקה גם משפיעה באופן חיובי על בריאות התושבים, בכל תקופה, ובייחוד בתקופה כזאת. ההשפעה של זמר לאירוע קטן ומוזיקאים אחרים בבתי אבות ובדיור מוגן מאפשרת מימד שובב ותוסס של מופעי הבידור המוסיקלי. ההשפעה החיובית על הבריאות ועל מצב הרוח של המוסיקה כבר הוכחה לקהל הרחב, לאורך הדורות. כמו כן יש השפעה חיובית חזקה במיוחד למוסיקה על אנשים מבוגרים, במיוחד עם מחלת אלצהיימר. גם לראות ולשמוע משב רוח מוזיקלי מרענן וצעיר לשירים נוסטלגיים של פעם יכול להשיב עבורם לכמה רגעים את רוח הנעורים.

הפן השובב של הופעות מוזיקה תיאטרליות, קברט מוזיקלי, שירי מחזות זמר, הופעת שנסונים צרפתיים, שירי ארץ ישראל הישנה והטובה וכיוב' מאפשרים חיבור חדש לנעורים, רוח שטות ובילוי טוב, וההיבט הנפשי פסיכולוגי ישפיע לרוב גם על ההיבט הבריאותי. לכן למצוא זמר לאירועים או הרכב מוסיקלי לאירועים, שיביאו מוסיקה חיה למגורי פנסיונרים זה רעיון חשוב ומבורך.

איך מוצאים בקלות הופעות מוזיקה עבור אנשי הגיל השלישי?

אפשר למצוא בקלות הרכב מוסיקלי לאירועים שיקלע לאופי הקהל וישרת את המטרה. אתם יכולים להרגיש נוח ולהתייעץ איתי דרך האתר  או פה בתגובות למטה או על ידי חיפוש למשל לפי ז'אנר מוזיקלי / סוגי הופעות או לפי סוג אירוע. תקראו תיאורים, תאזינו ותצפו בסרטונים המצורפים ותבדקו שהמחירים תואמים לתקציב שלכם

אתם גם מוזמנים לשלוח אלינו בקשה דרך האתר להצעות מותאמות אישית על ידי "ספר לנו על האירוע שלך" כדי שנוכל להציע לך הצעות של הרכבים מוסיקליים שונים העונות על הציפיות שלכם ושל הדיירים שלכם

לאחר שמצאתם זמרים או נגנים המתאימים לאירוע, גם אם זה עבור הופעה בפני אנשי הגיל השלישי וגם אם זו הופעה אחרת, פנו אליהם ישירות בפרופיל שלהם, דונו איתם כדי לוודא שאתם יכולים לקבל את מה שאתם צריכים ומשם תמשיכו הלאה כדי לסגור את הפרטים הטכניים. 

אתם מוזמנים לכתוב לי כאן תגובות, מחשבות, הגיגים, צילומים. ולאמנים בינינו יתקבלו בברכה שירים, ציורים, ולמעשה כל דבר שתחשבו לנכון לשתף אותי בו לגבי הופעות מוזיקה בחלל הפתוח לאנשי הגיל השלישי ובכלל על כל מה שעולה בראשכם.

מאחל לכולנו בריאות ושנתראה תמיד בשמחות ואירועים משמחים מלאים מלווים במוזיקה טובה.

שלכם באהבה,
עמית חיו